1.8 C
Skopje
недела, јануари 29, 2023

европа

сад

ПОВИК ЗА ЛЕТНА ШКОЛА

Почитувани, Летната Школа по македонски  јазик наменета за децата од...

австралија

ПОВИК ЗА ЛЕТНА ШКОЛА

Почитувани, Летната Школа по македонски  јазик наменета за децата од...

КАНАДА

соопштенија

ИСТАКНАТИ ИСЕЛЕНИЦИ

Македонец меѓу шесте најдобри за оптимизација на потрошувачката на гас и струја во Германија

Во најдобрите 6 за минатата година во конкуренција од над 10.000 кои се ангажирани за најголемата компанија во Германија за оптимизација на трошоците за...

Битолски доктор доби престижна европска титула во Австрија

Болница Плодност продолжува со светски достигнувања, преку успесите на своите доктори. Со посебно задоволство, гордост и чест, Ве информираме дека нашиот д-р Синиша Трпчевски,...

ДОНАЦИИ

Иселеник од Жировница донираше хематолошки анализатор за Здравствен дом – Ростуше

(МИА) – Здравствениот дом „Русе Бошковски“ во Ростуше, седиште на општина Маврово и Ростуше, доби нов хематолошки анализатор, донација од Фатмир Веапи, иселеник од село...

110 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА ВО СОЦИЈАЛЕН РИЗИК

Во пресрет на Велигденските празници, денеска градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, врачи 110 хуманитарни пакети наменети за социјално загрозените семејствата кои живеат на...

КУЛТУРА

Скопје

Крушево

Смоларски, Гевгелија, Дојран

Шар Планина, Тетово, Гостивар

Берово, Пехчево

Охрид

Галичник, Маврово

Преспа, Брајчино, Битола

Демир Капија, Кавадарци, Стоби

Кратово, Кокино, Куклици

Спорт

„Македонија“ од Диселдорф организира турнир во мал фудбал

0
Не заборавајте. Недела 22.01.2023 од 9:30ч турнир фудбал во сала. Имаме и јадење и пиење за вас спремено за ниски цени. На турнирот можете и да си...

посетете не

10,619фановикако
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Охрид I дел

Охрид I I дел

КАВАДАРЦИ

СТРУМИЦА

Најново

СКОПЈЕ I дел

СКОПЈЕ II дел

ВАЛАНДОВО

Skopje
overcast clouds
1.8 ° C
1.8 °
1.8 °
80 %
2.6kmh
100 %
нед
5 °
пон
5 °
вто
7 °
сре
7 °
чет
7 °
New York
clear sky
7.5 ° C
9.5 °
3.7 °
55 %
5.4kmh
0 %
нед
10 °
пон
11 °
вто
9 °
сре
1 °
чет
1 °
Melbourne
overcast clouds
20.9 ° C
22.3 °
20 °
76 %
5.1kmh
100 %
нед
23 °
пон
26 °
вто
26 °
сре
26 °
чет
23 °

ВЕСТИ

ПОВИК ЗА ЛЕТНА ШКОЛА

Почитувани, Летната Школа по македонски  јазик наменета за децата од иселеништво ќе се одржи од 26 јули до 1 август 2023 година во Охрид. Возраста на...

СООПШТЕНИЈА

ПОВИК ЗА ЛЕТНА ШКОЛА

Почитувани, Летната Школа по македонски  јазик наменета за децата од иселеништво ќе се одржи од 26 јули до 1 август 2023 година во Охрид. Возраста на...

ТРАДИЦИОНАЛНИ ЈАДЕЊА

Посна бадникова погача

Потребни состојки 400 мл топла вода 1 рамна лажица сол 1 кесичка прашок за пециво 50 мл масло 700 гр брашно Подготовка: Во вода измешајте ги...

Контактирајте нèАгенција за иселеништво
ул.Македонија бр. 19,
1000 Скопје
тел: + 389 2 3118 633
e-mail info@minisel.gov.mk