Home Иселенички Страни КУД „Македонка“ од Торонто продолжува со летните настапи

КУД „Македонка“ од Торонто продолжува со летните настапи

21 views
Продолжуваме со нашата летна серија со стил
Ви благодарам @st. Недела. црква за домаќин на ваков неверојатен фестивал овој викенд. Внимавајте на други фантастични настани како овој низ целиот ГТА. Толку важно да ја покажеме нашата поддршка на целата македонска заедница низ цела Канада

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!