Home Иселенички СтраниЕвропа Заедницата на Македонците во Хрватска ќе го одбележи Илинден

Заедницата на Македонците во Хрватска ќе го одбележи Илинден

93 views

Почитувани,

Ве покануваме на централната прослава на најголемиот македонски национален празник „ИЛИНДЕН 1903-2024“.

Ќе ни биде голема чест и задоволство доколку го развеселите овој наш настан со вашето присуство.

Со почит,

Илија Христодулов, претседател на ЗМРХ

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!