Home Иселенички Страни МПЦ „Света Недела“ од Ајакс организира хуманитарен бал за помош на манастир во Мала Преспа

МПЦ „Света Недела“ од Ајакс организира хуманитарен бал за помош на манастир во Мала Преспа

by Марко Стоименовски
39 views

Повелете и донирајте за манастирот Св. Марина во селото Туминец, Мала Преспа.
Организатор е Македонската Православна Црква Света Недела од Ејџекс.
СИТЕ СТЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ НА 28 ЈАНУАРИ, во 19часот! Повеќе информации кај Славе Бунтески – (647) 512-5393

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!