Home Иселенички Страни Македонците во Австралија сплотени како никогаш досега

Македонците во Австралија сплотени како никогаш досега

24 views

Во текот на 4 дена исполнети со манифестации и музика, вкусна храна, танц и уметност на фестивалот „WOMAD“ во Аделаид настапи имаше и македонскиот фолклорен ансамбл „Слобода“ во придружба на групата „Гости“ и кореографот Јорго Капорис од Сиднеј.

– WOMAD фестивалот се одржа баш во Аделаид сега овој изминат продолжен викенд 4 дена од 10ти до 13ти март кој дури имаше 110.000 посетители.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!