Home Иселенички Страни МПЦ „Свети Димитрија“ – Флорида ја прослави Василица

МПЦ „Свети Димитрија“ – Флорида ја прослави Василица

by Марко Стоименовски
29 views

Василица 2023 во Флорида. Среќна и бериќетна нова (стара) 2023. Благодариме за гостопримството на кумовите Розе и Зоре Цветановски за прекрасниот ручек.
Паричката му падна на новиот кум за следната година е фамилијата на отец Деан Атанасовски.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!