Home Иселенички СтраниЕвропа „Македонија Уна” од Диселдорф настапи на Летниот културен фестивал во Уна

„Македонија Уна” од Диселдорф настапи на Летниот културен фестивал во Уна

27 views

Амбасадорите на македонската култура, традиција и кулинарија од Македонија Уна повторно во акција! Од денешниот настап на Kultur Sommerfest vo Unna

Прочитајте повеќе на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!