Home Иселенички Страни Женската секција при МПЦ „Свети Илија“ од Мисисага организира прослава на Илинден

Женската секција при МПЦ „Свети Илија“ од Мисисага организира прослава на Илинден

23 views

На 30-ти јули, 2023 се организира Илинденски Пикник во чест на патрониот ден на Македонската Православна Црква Св. Илија од Мисисага.
Пикникот ќе се одржи во паркот на црквата Св. Илија во Мисисага.
Повелете сите на големата прослава на Илинден!
На чествувањата во црквата и на паркот ќе присуствува Митрополитот Американско- Канадски, Г. Методиј.
Добредојдени сте сите!

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!