Home Иселенички СтраниЕвропа Вредните раце на Македонките од Нов Јужен Велс собраа 80.000 долари за манастирот „Свети Климент Охридски“ во Порт Кембла

Вредните раце на Македонките од Нов Јужен Велс собраа 80.000 долари за манастирот „Свети Климент Охридски“ во Порт Кембла

20 views

Манастирот “Св. Петка”во Кембла Грејнџ, Нов Јужен Велс и манастирскиот комплекс со 17 конаци, се вреднува на над $50,000,000 вели во разговор за СБС на македонски, претседателот на управниот одбор на МПЦ “Св. Климент Охридски” во Порт Кембла, Гоце Петковски.

https://www.facebook.com/Filipdimi1961/posts/pfbid02xwgZzYGVYfTcKzmpdUPH6SR5uakjaTS1pYcUQ8nFy67VCp2YmEcfopdT4x2jEDKMl

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!