Home Иселенички СтраниЕвропа Во организација на МКД „Македонија” од Љубљана отворена изложба „Македонија, земјо моја”

Во организација на МКД „Македонија” од Љубљана отворена изложба „Македонија, земјо моја”

46 views
Дел од атмосферата од успешното отворање на изложбата „Македонија, земјо моја“ на Емилија Солева Вардјан. Настанот беше збогатен со настапите на виолина на Симеон Гошев и хорот Биљана.

Извор на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!