Home Иселенички СтраниАвстралија Уметницата Сали Велевска во трка за наградата „Арчибалд”

Уметницата Сали Велевска во трка за наградата „Арчибалд”

31 views

Уметницата Сали Велевска од Мелбурн вели дека е горда што конечно собрала храброст и сили да конкурира со нејзиниот портрет на Д-р Лили Стојановска за австралиската најпрестижна награда Арчибалд.

Прочитајте повеќе на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!