Home Иселенички Страни Стружанец освои сребрен медал на државно првенство во САД

Стружанец освои сребрен медал на државно првенство во САД

30 views

На Државното првенство во бразилско џиу џицу (БЏЏ) одржа на 25 февруари, односно во раните утрински часови денес по наше време во градот Ралеиг, САД, стружанецот Сотир Настоски, кој е истакнат карате мајстор, но и инструктор по други боречки вештини, го освои второто место во дисциплината но-ги (без кимоно).

Повеќе можете да прочитате ТУКА

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!