Home Иселенички Страни Прослава на патронатот во МПЦ „Свети Наум” во Хамилтон

Прослава на патронатот во МПЦ „Свети Наум” во Хамилтон

27 views
СООПШТЕНИЕ:
На 3 јули, кога светата црква го празнува споменот на Преподобен Наум Охридски Чудотворец, НЕМА да се служи света Литургија во храмот „Св. Климент Охридски“, бидејќи сите свештеници ќе сослужуваат на светата Литургија во црквата „Св. Наум Охридски“ во Хамилтон, по повод прославувањето на патрониот празник.

Прочитајте повеќе на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!