Home Иселенички СтраниАвстралија Нова генерација матуранти по македонски јазик во Нов Јужен Велс

Нова генерација матуранти по македонски јазик во Нов Јужен Велс

by Марко Стоименовски
45 views

Среќно матуранти по македонски јазик во Нов Јужен Велс – Герерација 2023!
“Јaзикот е нашата единствена татковина” – Блаже Конески

За повеќе кликнете тука

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!