Home Истакнати иселеници Македонските сопружници Митре и Катерина отворија пекарница во Сингапур – името кои и го дадоа привлекува уште повеќе муштерии

Македонските сопружници Митре и Катерина отворија пекарница во Сингапур – името кои и го дадоа привлекува уште повеќе муштерии

by Марко Стоименовски
33 views

Македонските сопружници Митре Крајоски (53) и Катерина Крајоски (39) во далечниот Сингапур отворија Пекарница која служи Eвропски пецива што за оваа држава е несекојдневно.

Парот кој има две деца – својата приказна ја почнал со отварање на кафуле во трговскиот центар Катонг минатиот јули, по што го прошириле својот бизнис на втора локација во трговскиот центар Ситилинк во април оваа година.

Повеќе можете да прочитате ТУКА

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!