Home Иселенички СтраниАвстралија Македонската заедница во Џилонг со успешен настап на Пако Фест

Македонската заедница во Џилонг со успешен настап на Пако Фест

by Марко Стоименовски
27 views
Пако Феста 2023 – Гелонг
Неверојатен ден за нашата локална македонска заедница. Ова е она што е духот на заедницата.
Толку горди на волонтерите на нашата заедница за сите нивни напори во текот на изминатиот ден распродадовме скоро сè.
Им благодариме многу на нашите пријатели – Тоше – Австралиски македонски танц Ансамбл што ни се придруживте и учествувавте на овој неверојатен годишен мултикултурен фестивал што се одржа во Гелонг
Само напред Македонци

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!