Home Иселенички Страни Македонската дијаспора во САД собра над US$1.3 милиони на донаторска вечера во Чикаго

Македонската дијаспора во САД собра над US$1.3 милиони на донаторска вечера во Чикаго

by Марко Стоименовски
31 views

Со црвен тепих, музички перформанс во изведба на Исмаил Лумановски, Дуке Бојаџиев и Крсте Роџевски и со присуство на политичари и бизнисмени, 400 Македонци кои живеат и работат во Соединетите Американски Држави се собраа на донаторска гала-вечера во Чикаго, во организација на непрофитната организација „Македонија2025“.

За повеќе кликнете тука

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!