Home Иселенички Страни Американците сакаат да слушаат македонска музика, велат македонски музичари од САД

Американците сакаат да слушаат македонска музика, велат македонски музичари од САД

by Марко Стоименовски
33 views

Дуке Бојаџиев, Крсте Роџевски и Исмаил Лумановски се македонски музичари кои повеќе од две децении творат во Соединетите Американски Држави. Неодамна, по пауза од неколку години, повторно се собраа и одржаа настап пред македонската дијаспора во Чикаго.

За повеќе кликнете тука

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!