Home Вести Македонката Ацевска стана европска вицешампионка во џиу-џицу

Македонката Ацевска стана европска вицешампионка во џиу-џицу

by trinitymedia
87 views

Македонката Катерина Ацевска денеска се закити со сребрениот медал на Европското првенство (ЕП) во Питешти (Романија), откако во категоријата над 70 килограми за натпреварувачки до 21 година загуби во финалната борба против Германката Сандер Лота.

Повеќе информации на следниот ЛИНК

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!