Home Иселенички СтраниАвстралија Крај на уште една успешна училишна година во Кејлор Даунс, Мелбурн

Крај на уште една успешна училишна година во Кејлор Даунс, Мелбурн

by Марко Стоименовски
33 views

Училиштето по македонски во Килор Даунс во Мелбурн со овие зборови го означи почетокот на годишната приредба на која со рецитации, читање, разговор, песни и ора настапија ученици од забавиште до 12-та година.

За повеќе кликнете тука 

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!