Home Иселенички СтраниЕвропа Формирано Здружение за промоција на македонска култура во Полска

Формирано Здружение за промоција на македонска култура во Полска

by Марко Стоименовски
30 views

На 25 ноември, во просториите на Волскиот центар за култура во Варшава, се одржа инагуративниот настан по повод формирањето на Здружението за промоција на македонска култура во Полска, регистрирано под името (на полски јазик) Stowarzyszenia Kultury Macedońskiej w Polsce.

За повеќе кликнете тука

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!