Home Иселенички СтраниАвстралија Заврши македонската турнеја на КУД „Никола Карев” од Мелбурн

Заврши македонската турнеја на КУД „Никола Карев” од Мелбурн

26 views

Нашата извонредна Македонска турнеја 2024 заврши.
Честитки до комитетот на AMYA Никола Карев за организирањето на неверојатна и успешна турнеја. Нивната неуморна посветеност и посветеност е неверојатна.

Прочитајте повеќе на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!