Home Иселенички СтраниЕвропа Во Пула ќе се одржи „Ден на Заедницата на Македонците во Република Хрватска“

Во Пула ќе се одржи „Ден на Заедницата на Македонците во Република Хрватска“

by Марко Стоименовски
31 views

Почитувани,

Со посебна чест Ве покануваме на културната манифестација „Ден на Заедницата на Македонците во Република Хрватска“, 21 октомври 2023 година во 18.00 часот, Сала „Ќирколо” – Заедница на Италијанците Пула, Царарина ул. 1, Пула.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!