Home Иселенички СтраниАвстралија Во Квинбијан се одбележува Илинден

Во Квинбијан се одбележува Илинден

by Марко Стоименовски
36 views

Честит Илинден! Придружете ни се во Црквата Свети Илија, Квинбијан од 0730-1400, додека го почитуваме македонското наследство и го прегрнуваме нашето единство во верата.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!