Home Иселенички СтраниЕвропа Традиционален пикник, во организација на Здружението „Изведен“, Швајцарија

Традиционален пикник, во организација на Здружението „Изведен“, Швајцарија

by Марко Стоименовски
26 views
ВАЖНО ВАЖНО
Традиционален ПИКНИК, во организација на Здружение Изведен.
08.10.23.
Aarberg, Arolina.,
Целодневна забава за сите генерации.
За музичкиот дел ке се погрижат нашите соселани.
Sase Petak, Cane Trajchev, Nikola Bozinov
Традиционална скара,
Ладни пијалоци
И секако БЕСПЛАТНА порција гулаш.
Повелете ве очекуваме во најголем број…

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!