Home Култура Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“ во организација на Агенцијата за иселеништво и здружението „Македониум“ од Белград

Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“ во организација на Агенцијата за иселеништво и здружението „Македониум“ од Белград

by trinitymedia
58 views

На 28 ноември 2023 г. со почеток од 19:00 ч. во Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, се одржa промоција на збирката песни и есеи „Срма за Ацо Шопов“ посветена на ликот и делото на Ацо Шопов, по повод 100 години од неговото раѓање.
Авторите од повеќе држави кои беа застапени во книгата ја збогатија програмата со читање на пишаните творби.
Промоцијата на книгата е во рамки на одбележувањето на 15 годишниот јубилеј на здружението „Македониум“ од Белград.

За повеќе кликнете тука

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!