Home Иселенички СтраниЕвропа Пакетчиња за децата по повод Василица во Вилах

Пакетчиња за децата по повод Василица во Вилах

by Марко Стоименовски
27 views
По повод споменот на Свети Василиј и Обрезение Господово + ( православна нова година ) :
– Сабота(14.01.)
-Вечерна Богослужба од 17:00ч
по Богослужбата ќе бидат поделени новогодишни пакетчиња за нашите мили и најмали дечиња.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!