Home Иселенички СтраниЕвропа КУД „КОЧО РАЦИН“ ОД КОПЕР ПРОДОЛЖУВА СО ПРОБИТЕ И ВРШИ УПИС НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

КУД „КОЧО РАЦИН“ ОД КОПЕР ПРОДОЛЖУВА СО ПРОБИТЕ И ВРШИ УПИС НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

by Марко Стоименовски
25 views

Почитувани фб пријатели на Мкд Кочо Рацин Обала Копер ви ги честитаме новогодишните и Божикните празници и ви посакуваме се најдобро во новата 2023 година.
ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА ОД 26.01.23 ЗАПОЧНУВАМЕ СО РЕДОВНИ ПРОБИ И ВРШИМЕ УПИС НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ИГРАОРЦИ. ПОВЕЛЕТЕ, ДОБРЕДОЈДЕНИ СТЕ СИТЕ. ДОКОЛКУ ИМА НЕКОЈ ШТО Е ЗАИНТЕРЕСИРАН ДА БИДЕ И УМЕТНИЧКИ РАКОВОДИТЕЛ (КОРЕОГРАФ ) НЕКА ПОВЕЛИ .
Со почит управен одбор.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!