Home Иселенички СтраниАвстралија На годинешниот фудбалски турнир “Масо Куп” во Њукасл, 18 македонски клубови со 34 екипи од цела Австралија, поделени во 4 категории, во изминатите три дена одиграа 65 натпревари пред 3000 гледачи

На годинешниот фудбалски турнир “Масо Куп” во Њукасл, 18 македонски клубови со 34 екипи од цела Австралија, поделени во 4 категории, во изминатите три дена одиграа 65 натпревари пред 3000 гледачи

by Марко Стоименовски
29 views
Честитки до победничките тимови – женскиот Broadmeadow Magic FC и машките тимовиAltona Magic Soccer Club,Newcastle Macedonia Sports Club иRockdale Ilinden.
На годинешниот фудбалски турнир “Масо Куп” во Њукасл, 18 македонски клубови со 34 екипи од цела Австралија, поделени во 4 категории, во изминатите три дена одиграа 65 натпревари пред 3000 гледачи.
Ни претставуваше голема чест и задоволство да бидеме дел од настанот, да се сретнеме и да ги поддржиме младите фудбалери и фудбалерки од дијаспората и да ги доделиме трофеите на најуспешните.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!