Home Иселенички СтраниЕвропа МКД „охридски Бисери” од Нова Горица доби нови општински простории во Нова Горица

МКД „охридски Бисери” од Нова Горица доби нови општински простории во Нова Горица

37 views
Почитувани,
со особена чест и задоволство Ве покануваме на свеченото отворање на новите општински простории🏣 на нашето друштво. Истото ќе се одржи во сабота на🗓️18. мај во ⏰11.00 часот.
Канцеларијата се наоѓа на 📍Kidričeva ulica 9, Nova Gorica (во зградата меѓу Nova KBM d.d. и Hotel Perla). На отворањето ќе не почестат со своето присуство:
– Матеј Арчон, заменик премиер на Владата на Р. Словенија и Министер за Словенците во дијаспора, 🇸🇮
– Неговата Екселенција Горан Миловски, 🇲🇰 амбасадор на Р. Македонија во Р. Словенија
– Само Турел, градоначалник на Нова Горица.🌹
Настанот ќе биде збогатен со кратка музичко- културна програма. 🎸🎺🎻
Со отворањето на официјалните простории 🏢 МКД се стекнува со придобивки како од просторско така и од општествено-административно гледиште. Со тоа очекуваме наше поедноставено работење и уште поголемо активирање и популарност во Горишкиот, но и во поширокиот Северно-Приморски регион.
Наскоро подетални информации! ℹ️
Со почит,
Управен одбор на Мкд Охридски бисери

Извор на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!