Home Иселенички СтраниАвстралија Манастир во Обрешани сплоти стотици Македонци на петтиот континент

Манастир во Обрешани сплоти стотици Македонци на петтиот континент

22 views

олем број Македонци во австралиската држава Нов Јужен Велс притекнаа со несебична помош за доизградба на манастирот во прилепско Обрешани. И во иднина ќе помагаме колку што можеме и умееме и посебно ме радува што во ваквите акции се вклучуваат голем број млади Македонци кои се родени во Австралија, вели во разговор за СБС на македонски поранешниот претседател на ФК “Рокдејл Илинден” од Сиднеј, Зак Аџиоски.
Повеќе можете да видите ТУКА

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!