Home Вести Лука Недановски е новата надеж на канадското ватерполо

Лука Недановски е новата надеж на канадското ватерполо

641 views

Лука Недановски, Македонец по потекло, стана дел од канадската репрезентација под 16 години, која ќе учествува на Светското првенство во водени спортови. Првенството ќе се одржи од 18 до 24 јуни на Малта и му посакуваме на Лука што подобар пласман на првенството.

Список на натпреварувачи

2024 У16 машка репрезентација
Машката репрезентација на ватерполо Канада 2024 до 16 години ќе учествува на Светското првенство во водени спортови за мажи под 16 години кое ќе се одржи од 18 до 24 јуни во Малта.

-ALMASI, Daniel Almasi (Mavericks, ON)
-GRIFFIOEN, Elliot (Fraser Valley Water Polo Club, B.C.)
-GURIEV, Oleksandr (Fraser Valley Water Polo, B.C.)
-KARHARMANLIEV, Julian (DDO, QC)
-KHRAMTSOV, Ivan (Mavericks Water Polo Club, ON)
-LOO, Noah (South Coast, AB)
-MILLS, Harris Mills (Edmonton Water Polo Club – Tsunami, AB)
-MLADENOVIC, Pavle Aleksandar (Pacific Storm Water Polo, B.C.)
-NEDANOVSKI, Luka (Shadow, ON)
-PORTER, Nash (Fraser Valley Water Polo, B.C.)
-RAIS, Oliver Rais (DDO, QC)
-RASHED, Adam (Fraser Valley Water Polo, B.C.)
-SALEM, Rami Salem (Shadow Water Polo, ON)
-SEVERSON, Markian (Calgary Torpedoes, AB)
-WANG, Darion (Pride Water Polo Club, AB)

Извор на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!