Home Иселенички СтраниЕвропа Концерт на Калиопи во Нови Сад

Концерт на Калиопи во Нови Сад

99 views

Калиопи е најголема македонска поп-рок ѕвезда е еден од најубавите и најавтентичните вокали на Балканот.
Во нејзината долга и плодна кариера проткаена со специфичната боја на гласот, исклучително јака интерпретација и како автор на голем број создадени хитови за себе си и за другите пеачи, Калиопи постави високи стандарди и остави траен печат во музиката.
Калиопи е прогласена за почесен амбасадор на УНХЦР во Македонија, почесен уметнички амбасадор на македонската економија во светот, а пред се добитничка е на многубројни награди и признанија меѓу кои е и статуата “Мајка Тереза” за нејзината истакната

Извор на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!