Home Иселенички СтраниЕвропа Илина и Ева првпат ја претставуваа Македонија на балкански натпревар во ритмичка гимнастика во Будва

Илина и Ева првпат ја претставуваа Македонија на балкански натпревар во ритмичка гимнастика во Будва

by Марко Стоименовски
27 views

Илина и Ева Соколовски првпат ја претставуваа Македонија на првиот Балкански натпревар во ритмичка гимнастика, која се одржа викендов во Будва, во организација на црногорската федерација за гимнастка. Иако, живеат во Германија, тие редат успеси таму, сепак, овде не успејаа да се закитат со медали, но се среќни што достојно ја претставиле Македонија и имаат само пофални зборови за пречекот и организацијата.

Кликнете тука за повеќе

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!