Home Иселенички СтраниАвстралија Битолското социјално друштво од Мелбурн организира пикник во манастирот „Свети Климент Охридски“ во Кинг Лејк

Битолското социјално друштво од Мелбурн организира пикник во манастирот „Свети Климент Охридски“ во Кинг Лејк

by Марко Стоименовски
24 views

Битолското Социјално Друштво ве поканува на пикник кој ке се одржи во недела на 26 Февруари во Манастирот Свети Климент Охридски во Кинглаке
Адреса

387 National Park Rd

Kinglake West VIC 3757

Аустралиа.
Сите сте добро дојдени. Влезот е бесплатен.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!