Home Иселенички СтраниЕвропа КДМ „Вардар“ од Бања Лука наградени со плакета

КДМ „Вардар“ од Бања Лука наградени со плакета

by trinitymedia
31 views

На свечената академија која се одржа на 24.04.2024 година во концертната дворана на Културниот центар Бански двор во Бања Лука по повод 20 години дејствување на Сојузот на националните малцинства,нашето здружение беше наградено со плакета,а членовите Николина Ќуриќ со благодарница и Јелена Митровски со признание.На свечената академија присуствуваше и Жељка Цвијановиќ,српската претставничка во Претседателството на Босна и Херцеговина.

Повеќе на:

https://www.facebook.com/Makedonci.RepublikaSrpska/posts/pfbid021uDhvTgGNAn3MgbLLfNKsDGBnyL9nS3MNHoitj8LqRK5WJu9wgpL2z7DrpkJ3Wrzl

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!