Home Иселенички СтраниЕвропа Здружението на Македонците „Свети Кирил и Методиј“ од Нови Сад организира свечена академија по повод 8 Септември

Здружението на Македонците „Свети Кирил и Методиј“ од Нови Сад организира свечена академија по повод 8 Септември

by Марко Стоименовски
20 views

Ви благодариме , и ние Ви го  честитаме нашиот голем празник.

А вчера ја одржавме и свечената академија во Нови Сад,со уважени гости.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!