Home Иселенички Страни Во МПЦ „Света Недела“ во Ејџекс ќе се одржи филмска вечер

Во МПЦ „Света Недела“ во Ејџекс ќе се одржи филмска вечер

by Марко Стоименовски
27 views
Семејна филмска вечер „Света Недела“
Датум: 17 февруари 2023 година
Локација: 485 Бејли ул. Ш. Ајакс
Време: 19:00 часот
Влез: СЛОБОДЕН
Добијте Бесплатна пица и пуканки и гледајте неколку кратки филмови на македонски јазик:
Калимеро,
Мачорот во чизми
Штрумпфови
Сите деца и родители се добредојдени!

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!