Home Иселенички СтраниЕвропа Во Љубљана повторно мартовска изложба на жена – ликовен уметник

Во Љубљана повторно мартовска изложба на жена – ликовен уметник

21 views
По повод 8 Март – денот на жената, како и секоја година и оваа ќе биде организирана изложба на жена автор.
Оваа година ќе ги претставиме новите творештва на авторката Сашка Митрова Јорданова.
Изложбата ќе се отвори во среда 8 Март во 18 часот во просториите на МКД на Метелкова.
Поканети🙂

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!