Home Иселенички СтраниЕвропа Во јуни Македонците од Трентино ќе земат учество на Меѓународен мултикултурен фестивал

Во јуни Македонците од Трентино ќе земат учество на Меѓународен мултикултурен фестивал

22 views

После успешното претставување на македонските народни обичаи и идентитет на Интернационалниот мултикултурен фестивал во Рива дел Гарда, кој лани на 3 септември се одржа по 7ми пат,земји учеснички беа од: Италија, Македонија, Украина, Бугарија, Ирска, Србија,Романија, Колумбија, Албанија, Бразил.
🇲🇰🇲🇰🇲🇰 Повторно Ве очекуваме многубројни !!! Кога 👉 сабота 17 јуни
Каде 👉Riva del Garda,piazza della Costituzione

 

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid06GAjMpQy5ertnUMVbckb8Eu9kJJthxeenESZ64w1r34jNTdo8MwVsznJNCguR5bSl%26id%3D100067385182858&show_text=true&width=500

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!