Home Faqet e mërgimtarëveEvropë Urime Festa e Kurban Bajramit nga Shoqata “Përshevca” në Zvicër

Urime Festa e Kurban Bajramit nga Shoqata “Përshevca” në Zvicër

15 views

Shoqata “Përshefca” për Zvicër, uron bashkëqytetarët e saj në Zvicër, diasporë e vendlindje, me rastin e Kurban Bajramit, duke ju dëshiruar të gjithëve paqe dhe shëndet. Urojmë që kjo festë të sjellë gëzim, harmoni, begati dhe të mira në familjet tuaja.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!