Home Aktivitetet e Agjencisë së Мërgatës Shënohet 32 vjetori i hapjes së Ambasadës së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Sllovenisë

Shënohet 32 vjetori i hapjes së Ambasadës së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Sllovenisë

33 views

Mе ftesë të ambasadorit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Sllovenisë, SH.T. Goran Milevski, drejtori i Agjencisë së Mërgatës, Sllobodan Blliznakovski morën pjesë në ceremoni solemne me rastin e 30 vjetorit të hapjes së parë të ambasadës në Republikën e Sllovenisë dhe 32 vjet nga pavarësia.

Pritja solemne u mbajt në hapësirat e Galerisë Kombëtare në Lubjanë, me fillim prej orës 18:30. Përveç me fjalime përshëndete, ka patur program të pasur edhe ekpozime muzikore.

Në prani të përfaqësuesve qeveritar të dyja vendeve, ambasadorëve, biznismenëve, përfaqësues të bashkësive fetare, mërgimtarë maqedonas përfaësues të organizatave të mërgimtarëve, festuan këtë jubile të rëndësishëm.

Drejtori Blliznakovski pati mundësi që të realizon takime dhe biseda të shkurta me mërgimtarët të cilët jetojnë dhe punojnë në Republikën e Sllovenisë.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!