Home Иселенички СтраниЕвропа Одбележан патрониот празник на МПЦ „Свти Наум Охридски““ во Малме

Одбележан патрониот празник на МПЦ „Свти Наум Охридски““ во Малме

27 views

Во спомен на Св. Наум Чудотворец, со литургија и свечена посна трпеза , го прославивме овој ден ,патронот на нашата црква

 

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!