Home Иселенички СтраниАвстралија Настан за собирање средства за МКУД „Гоце Делчев” од Мелбурн

Настан за собирање средства за МКУД „Гоце Делчев” од Мелбурн

86 views

This Sunday 26th come on down and support MKUD Goce Delcev for our fund-raiser . Everyone is welcome.Our dancers will be serving on the day as all the proceeds go towards the dancing group.

Извор на следниот линк.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!