Home Иселенички СтраниЕвропа МКД „Охридски Бисери“ од Нова Горица организира работилница за учење на македонскиот јазик

МКД „Охридски Бисери“ од Нова Горица организира работилница за учење на македонскиот јазик

by Марко Стоименовски
28 views

Почитувани родители, баби, дедовци, чичковци и тетки ве очекуваме заедно со вашите дечиња и внучиња да ни се придружите на нашата работилница „Читаме, слушаме и зборуваме на македонски јазик“

 

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!