Home Иселенички СтраниЕвропа МКД „Илинден” од Јесенице настапија на гости кај МКД „Свети Кирил и Методиј” од Линц, Австрија

МКД „Илинден” од Јесенице настапија на гости кај МКД „Свети Кирил и Методиј” од Линц, Австрија

31 views

Nastap na mladinskata i veteranskata folklorna grupa vo Linz, Austrija. Blagodarnost za gostoprimstvoto i dobrata organizacija od strana na Makedonsko Kulturno Drustvo “Sv.Kiril i Metodij -Linz” ❤️ Uste mnogu sorabotka vo idnina🥰

Procitajte poveke na sledniot link.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!