Home Култура „Македонско девојче“ одекна во Нов Зеланд благодарение на битолчанката Ирена Ангеловска и учесниците на Етно Нов Зеланд 2023

„Македонско девојче“ одекна во Нов Зеланд благодарение на битолчанката Ирена Ангеловска и учесниците на Етно Нов Зеланд 2023

by Марко Стоименовски
32 views

Преубавата македонска песна беше дел од завршниот концерт на програмата во чии рамки 20-на млади музичари пренесоа и изведоа музика од Нов Зеланд, Израел, Монголија, Австралија, Јапонија, Ротума, Северна Индија и од Македонија.

Повеќе можете да прочитате ТУКА

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!