Home Вести Македонските ракометари обезбедија ново учество на Светското првенство во 2025 година

Македонските ракометари обезбедија ново учество на Светското првенство во 2025 година

11 views

Македонската ракометна репрезентација славеше во реваншот против Фарски Острови со 34-26 и се пласира на Светското првенство (СП) кое се игра во 2025 година, откако се врати на епски начин по поразот на гостински терен од 27-34….

 

Повеќе инфо на:

https://www.facebook.com/Sport1.mk/posts/pfbid02EcwhmtdBp4ec9zzFeAmXTCBbAnkPyPJ9HphKKKyboo2Wxudk5MkwP53VoLnN1jv1l

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!