Home Иселенички СтраниАвстралија Македонскиот културен центар во Мелбурн отворен во присуство на високи гости

Македонскиот културен центар во Мелбурн отворен во присуство на високи гости

by Марко Стоименовски
28 views
Конечно нешто убаво….
На свеченото отворање на Македонскиот културен центар во Мелбурн,меѓу другите, присуствуваше и министерот за имиграција и мултикултурни работи, Andrew Gills.
Министерот истакна дека овој центар, изграден делумно и со финансиска помош од владата на Викторија, е од голема важност за мултикултурализмот во земјава бидејќи ќе и овозможи на македонската заедница да ја негува, слави и одржува македонската култура во Австралија.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!