Home Иселенички СтраниЕвропа ,,Дон Жуан” на Андреј Цветановски премиерно во Вршачкиот театар

,,Дон Жуан” на Андреј Цветановски премиерно во Вршачкиот театар

25 views

Најновата претстава на македонскиот режисер Андреј Цветановски беше премиерно изведена во Вршац, во Народниот театар „Стерија“, со што овој театар го одбележа и својот 78 ми роденден.

Публиката го поздрави ансамблот со долг и искрен аплауз, препознавајќи го квалитетот на претставата и ансамблот на театарот кој ги покажа на сцена своите уметнички капацитети.

Целиот текст ТУКА

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!